Saturday, April 18, 2015

Tamsui Night Market, moim skromnym zdaniej jest na liście "must see" dla każdego prawdziwego podróżnika. Z pozoru niczym się nie różni od zwyczajnych Nocnych Rynków, a jednak przyciąga Tajwańskich i międzynarodowych turystów najbardziej. Market rozciąga się wzdłuż brzegu rzeki, więc widok jest niesamowity, zwłaszcza, że po drogiej stronie widnieją góry. Wprawdzie ta druga strona jest przesadnie zapełniona cmentarzami, a wszystko dlatego, iż Tajwańczycy chowają znarłych według zasad FengShui. Wierzy się bowiem, iż zmarli znajdują spokój, gdy ich grobowiec patrzy na wodę, a za plecami stoją góry.
Nie mniej jednak wróćmy do Marketu! Dzięki nabżeżu rzeki, nie ma się poczucia przepełnienia turystami. Jest zawsze spokojnie, młodzież siedzi na ławeczkach, artyści pokazują show, zawsze wieje przyjemny wiaterek. Zamiast ponaupychanych malutkich stoisk, stoją większe sklepiki, z których parę oferuje pamiątki.
Poniżej wstawiam kilka zdjęć Tamsui Night Market-u.
A propos samego JOJA: obok Turka kręcocego lody i chłopaka tńczącego (chyba) dubstepa, ten JOJOWY jest absolutnym mistrzem w tym, co robi. Nie weidziałam, że z kręcenia jojem można zrobić tak fantastyczny pokaz!!! - Filmik poniżej

0 comments:

Post a Comment

Google+ Followers